Billie Jean King Cup

Billie Jean King Cup

Het TeamNL Billie Jean King Cupteam speelt het kwalificatieduel tegen Spanje in Maaspoort Den Bosch op vrijdag 15 en zaterdag 16 april 2022. Tijdens de ontmoeting zal er worden gespeeld op gravel. De winnaar van het duel plaatst zich direct voor de Billie Jean King Cup Finals, de verliezer speelt een duel in de Play Offs.

Nederland vs. Spanje
Nederland en Spanje speelden drie keer eerder tegen elkaar. Nederland heeft nog nooit van Spanje gewonnen, want de onderlinge tussenstand is 3-0 in het voordeel van Spanje. Het laatst gespeelde duel dateert uit 1993. Spanje is de huidige nummer 10 van de wereldranglijst en heeft momenteel twee speelsters in de top-10, namelijk Garbine Muguruza (nummer 3) en Paula Badosa (nummer 9). Nederland staat op plek 46 van de wereldranglijst en heeft als beste speelsters Arantxa Rus (nummer 66) en Lesley Pattinama-Kerkhove (nummer 150) en Demi Schuurs als dubbelspecialist (nummer 11).

Nederland speelde vorig jaar in de Play Offs ook een thuisduel. In Den Bosch werd toen China met 3-2 verslagen. Hiermee verzekerde Nederland zich van een plek in de Billie Jean Cup Qualifiers by BNP Paribas 2022.

TeamNL Billie Jean King Cupteam

Inmiddels heeft Elise Tamaëla, captain van het TeamNL Billie Jean King Cupteam, de definitieve selectie bekend gemaakt voor de Billie Jean King Cup by BNP Paribas Qualifiers tegen Spanje. Ze kiest voor Arantxa Rus (WTA-69), Lesley Pattinama-Kerkhove (WTA-136), Arianne Hartono (WTA-162) en Demi Schuurs (WTA-16).

Ticketverkoop

De verkoop van tickets voor de Billie Jean King Cup is inmiddels ook gestart. Meer informatie over de Billie Jean King Cup, het programma en tickets is te vinden op: toptennis.tennis.nl.

Meer weten?

Kijk voor meer informatie over de Billie Jean King Cup op de website van de KNLTB.

2023
 
april
 
mei
 
oktober
Event in spotlight
Dameskorfbal Zaalfinale 2023
De Dameskorfbal Zaalfinale vindt op zaterdag 8 april 2023 plaats in de Maaspoort in Den Bosch.
Meer informatie
Sunday 02.04
Kanto Fair
11:00 - Beurs
Saturday 08.04
Dameskorfbal Zaalfinale 2023
17:00 - Sportevenement
Monday 10.04
Bekerfinales Volleybal
12:30 - Sportevenement
Friday 14.04
Heroes Den Bosch vs. Filou Oostende
20:00 - Basketbalwedstrijd
Saturday 22.04
Creators FC Basketball All Stars Game
15:00 - Basketbalwedstrijd
Sunday 23.04
Heroes Den Bosch vs. Hubo Limburg United
16:00 - Basketbalwedstrijd
Friday 28.04
FCK/De Hommel vs. HOVOCUBO
20:30 - Zaalvoetbalwedstrijd
Event in spotlight
Ronde van Italië & Strade Bianche in Brabant
Twee spectaculaire fietsevenementen, één op de weg en één voor de gravel bikers, op zondag 7 mei 2023, startlocatie vanaf De Maaspoort.
Meer informatie
Sunday 07.05
Ronde van Italië & Strade Bianche in Brabant
08:30 - Sportevenement
Event in spotlight
YONEX DUTCH OPEN
Met De Maaspoort is de gemeente ’s-Hertogenbosch de komende twee jaar gaststad van de Yonex Dutch Open, het grootste internationale badmintonevenement dat Nederland kent.
Meer informatie
Wednesday - Sunday 11.10 - 15.10
Yonex Dutch Open - badminton
09:00 - Sportevenement